Já, zimní měsíce a vznik nových nápadů …


Jako milovník zahrady a přírody obecně, snáším toto temné a dlouhé období poměrně těžce. Milovníci zimních sportů by mi jistě oponovali, ale když nemůžu většinu svého času strávit výhledem na zasněžené hory, cítím to takhle. Když se však zima pomalounku začíná schylovat ke svému konci a slunce dokáže prohřát alespoň pár hodin během poledne, začínám pociťovat obrovský příliv energie, nápadů a chutě začít okamžitě tvořit něco nového. Do jisté míry, je to možná ovlivněno tím, že jsem ve znamení Lva, tedy bezesporu slunečné znamení. Nemám ráda zimu v jakékoliv podobě, ať už doma či venku. Zvláště když posledních pár let, jsme si sněhem zaváté krajiny moc neužili.

home T

Před pár lety, konkrétněji v období když jsme stavěli náš dům a času bylo opravdu málo, došla mi jedna nádherná věc. A to, že zimní měsíce jsou tady od toho, abychom se zklidnili, odpočinuli a nabrali energii do dalšího roku. Příroda totiž moc dobře ví, co a kdy dělat, takže by úplně stačilo jí alespoň malinko začít vnímat trošičku pozorněji.

FB5C

Stačila zkušenost, aby se změnil můj celkový postoj k zimnímu období. Kromě Vánoc ty teda miluji ze všech ročních svátku nejvíce a vždy tomu tak bylo. Je to velmi krásné období, konce roku kdy vrcholí všechny přípravy, pečení cukroví, dekorace, ať už doma či venku a častěji než kdy jindy se setkáváme se svými blízkými. Období po Vánocích, využívám k četbě nejrůznějších knih, ale hlavně k plánování co nového na zahradě vytvořím. A tak každý rok vzniká nový nápad, myšlenka a následně realizace.

Na zahradě jako všude jinde se vyplatí mít věci dopředu promyšlené. A to nejen v naší hlavě, ale jak se mi už osvědčilo, v konkrétní podobě na „ na papíře „ či v PC …  J .

Má rada pro všechny –

ať už máte starší zahradu, budujete novou zahradu – viz. můj e-book 7 rad jak založit zahradu, nebo malou terasu, pohodlně se usaďte do křesla, uvařte něco co máte rádi a začněte plánovat něco nového. Neznám místo, které se nedá zvelebit a zkrášlit, ať už u mě nebo u vás. Věřte, tento čas je pro to ideální a je potřeba ho využít …

srdce

Kateřina Cuberová

Tento web je teprve v začátcích, ale během roku vás budu seznamovat s nejrůznějšími nápady, návody a tipy co lze uskutečnit a uvidíte, že z toho budete mít velkou radost!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *