Úžasné domečky

Za pár dnů začínají Velikonoce, krásné jarní svátky a tak mám pro vás, zase jen tip na úžasnou dekoraci v podobě přírodních domečků. Jsou hodně netradiční, jednoduché a přitom tak sympatické.

hm

r

Asi všichni z vás, najdete doma kousek starého, nevyužitého, dřevěného trámu. Ti co jste z venkova, jednoduše zapátrejte na půdě, sklepě či kůlně a ti co bydlí ve městě, se poohlédněte po nějaké prodejně se dřevem. 🙂  Trámy mohou být opravdu staré a znečištěné, jako ty mé, viz. foto níže.

m

Opravdu to mohou být jen zbytky trámů. Mé měly délku něco kolem jednoho metru. Záleží pak jen na vás, kolik kusů a v jaké velikosti si vytvoříte. Já mám zkušenost, že čím jsou dekorace větší, tím lépe vyniknou. Doporučuji tedy něco kolem 30-40 cm. Nejprve si na trámy naznačte tvar střechy, jaký by se vám líbil. Poté budete potřebovat někoho šikovného, kdo vám trámy nařeže pilou a následně vybrousí. My použili pilu motorovou, není to sice ideální, z důvodu přesnosti, ale o tu mi většinou nejde. V nedokonalosti je skryta jejich originalita.

o

Po hrubém uříznutí tvaru střechy, následuje už mnohem důkladnější broušení. To odstraní všechny nedostatky a dodá dřevu zase novou, krásnou podobu.

n

Výsledek je až neuvěřitelný, posuďte sami.

aJak můžete vidět na fotografii, dokonalé tvary opravdu nemám a na škodu to rozhodně není.

Nádherné praskliny dodávají dřevu tu správou rýhu času.

b

Teď už nastává ta správná chvíle popustit uzdu vaší fantazii. Tužkou si lehce načrtněte konečnou podobu domku a pak začněte barvit.Vezměte nějaké barvy, já používám akrylové, pár štětců různé tloušťky a pusťte se do toho.

kl

Ať už Velikonoce patří či nepatří k vašim oblíbeným svátkům, chtěla bych vám popřát, ať si je užijete krásně, klidně a hlavně spolu ….

u

KV


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *