TOP muškáty za 6,50 Kč


Také máte jako já, rádi muškáty, pro jejich krásu, odolnost a nenáročnost? Pak vám dám několik rad k jejich pěstování. Navíc není nutné si muškáty kupovat předražené za měsíc někde na tržišti. V těchto dnech si je můžete koupit velmi výhodně v některém ze supermarketů ve vašem městě. Já takhle muškáty nakupuji už více jak 10 let.

koláž 1

Letos se mi podařily pořídit za neuvěřitelných 65 Kč-10 ks. Což je podle mě fantastická cena. Za měsíc je koupíte na tržišti za 25 Kč – 1 ks a to je podle mě velký rozdíl. Pokud jich navíc potřebujete k výzdobě domu  a různých zákoutí více, není co řešit.

ee

Na čem není dobré šetřit, je substrát a také tekuté hnojivo určené přímo na balkónové květiny. Substrát je už většinou s přídavkem hnojiva, což znamená, že první měsíc po výsadbě vůbec nepřihnojuji. Poté už pravidelně přihnojuji 1x týdně, množství dle návodu na nádobě s hnojivem. Voda na zalévaní je nejlepší odstátá, určitě nepoužívejte čerstvou z vodovodu. Výsledek stojí určitě za to…

s

v

xx

Když si přinesete rostliny domů, snažte se je co nejdříve přesadit.

a

Truhlíky doporučuji samozavlažovací, mám s nimi velmi dobré zkušenosti. I v parném létě, díky nim zalévám pouze jednou týdně. Truhlíky mám dlouhé 60 cm.

b

Květináče naplňte až po okraj substrátem a na povrch si rozložte rovnoměrně rostliny. Já dávám co 10 cm – 1 rostlinu. Je to nahusto, ale mám s tím opravdu bohaté a velmi dobré zkušenosti. Muškáty mi kvetou až do listopadu, často na ně nasněží nebo zmrznou.

g

Rostliny vložte do hlíny a dostatečně přitlačte kolem krčku rostliny, aby pevně držely.

m

Jak vidíte na fotografiích, muškáty mají krásně vytvořený kořenový systém a pěkné listy, což je základ pro budoucí růst kvalitních a odolných rostlin.

d

Mám pro Vás jednu prověřenou radu.

Pokud mají muškáty hlavní či boční výhony příliš dlouhé, tenké prostě nesouměrné. Ihned po výsadbě je jednoduše zaštípněte. Nebojte se, rostlině neublížíte naopak velmi zesílí a vytvoří více odnoží čili bude hustší a silnější, což potřebujete!

e

f

Již během dubna dávám muškáty ven, pouze přes noc je schovávám. Venkovní teplota by neměla klesnout pod 5ºC.

bb

 A pokud se vám v létě na muškátech objeví takový krasavec, rozhodně ho nevyhazujte …  🙂

3 komentáře

  1. Dobrý den Katko, náhodou jsem narazila na Váš článek…, děkuji za užitečné rady. Doteď jsem byla ten nákupčí muškátů za „pětadvacet“. Bydlím taky v Ludgeřovicích a kolem Vašeho domečku jezdím, je moc krásný a kytek jsem si taky samozřejmě všimla. Akorát ten Váš krásný pes mi nějak unikl, toho jsem tam pobíhat nikdy neviděla. Jsem milovnice pejsků, mám labradorku a taky domeček, jen „zatím“ nemám tak krásně zarostlé ty truhlíky….. Vaše stránky a fotky jsou moc hezké. Ať se Vám daří Katko. Hanka Středulová, Ludgeřovice

    1. Dobrý den Hani, díky za komentář, rozhodně mě potěšil! Zahrada je opravdu mou velkou zálibou a člověka to zahřeje u srdce, když se vynaložené úsilí líbí dalším lidem. Je to docela náhoda, že jste z Ludgeřovic a náhodně, jste narazila na tento web, který je navíc teprve v začátcích. Nevím jestli jste viděla můj druhý web o naší hovawartce, pokud budete mít chuť, můžete mrknout na: http://www.amiamijonstar.estranky.cz/ Kateřina.

  2. Dobry den cele odpoledne hledam ke koupi nejake krasne odnoze muskatu a narazila jsem na Vas clanek.Chtela bych se zeptat zda odnoze taky prodavate mela bych velky zajem.Dekuji alespon za odpoved Rathouska Petra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *