VÁNOČNÍ DEKORACE

aa

Přibližně za týden nám začíná ADVENT a nám pomaličku nastupuje nejkrásnější zdobící období roku. Venku je už větrno a sychravo, proto si musíme ty své domovy útulně zvelebit. Mám moc ráda předvánoční čas, pečení cukroví, vůni jehličí, práskání dřeva v krbu a taky více času na rodinu či rozjímání nad nějakou dobrou knížkou……

Zdobení celého domu u nás začíná během tohoto týdne. Půjdeme nasbírat větší množství jehličí, takže budu celý článek o nějakou inspiraci ještě doplňovat. Jako vždy se budu snažit používat přírodní materiály a některé věci, které běžně vyhazujete.


PLECHOVKY


c


Plechovky se najdou určitě v každé domácnosti, pokud ne, dají se za pár korun pořídit. Já použila plechovku z kompotu… 🙂


Horní díl úplně odstraníte. Pokud jsou hrany ostré, pokuste se je přitlačit dovnitř plechovky. Plechovku můžete naplnit jakýmkoliv zahradnickým substrátem, a to až po povrch. Pak si doneste z lesa krásně zelený mech. Je ho teď všude dostatek, ale sbírejte ho když není po dešti, je pak hezčí. A podle Vaší fantazie dozdobte.

i

Určitě máte doma zbytek bílé barvy. Primalex, Latex nebo nějaké akrylové barvy. Výhodou Latexu je, že je vodě odolný tudíž vydrží i venku a při větší spotřebě vyjde podstatně levněji oproti akrylovým barvám.

d

Bílou barvou si pak natřete okraje šišek, nejlépe borovicových. Budou vypadat jako omrzlé. Rozmístěte je všude možně, nebo je třeba spojte provázkem a pověste jako vánoční řetěz. Dále si můžete natřít jakékoliv větvičky, já použila lípové a lískové. Na větvičky je pak vhodnější větší štětec, jde to podstatně rychleji.

f


Bílé větvičky je možné vkládat do květináčů s jehličím.

Působivě ledově, to ladí se stříbrným smrkem.


 

konik

 

sob


Okenní truhlík mám zatím hotový jen jeden.

Během tohoto týdne budou následovat další, takže určitě doplním foto.


 

h

 


Co k tvorbě takového truhlíku potřebujete ???


 

Určitě se projít po zahradě, lese či parku a nasbírat  různě barevné větvičky ze smrků, jedlí, borovic, thůjí, dle vašich možnosti.

e


Vezměte si květináč, který chcete vyzdobit a naplňte ho jakýmkoliv substrátem až po povrch.

Pak do něj postupně zapichujte nasbíraně větvičky.Větší a pevnější dozadu a menší barevnější dopředu.


g


 Květináč následně doplňte dekoracemi, které se vám líbí.


truhlik

 


 Všem přeji hezký adventní čas …


vvv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *