Zářivě zelený mech pro blížící se jaro


 

V brzkých ranních hodinách už začínám vnímat, že se nám dny pomalinku prodlužují. Což je myslím, hodně radostná zpráva. Tma se pomalu vytrácí a brzy se začne probouzet a zelenat vše kolem nás. Než k tomu však dojde můžete si tyto dny zpříjemnit kouskem nádherně zeleného mechu, kterého jsou všude plné lesy. Díky neustálé  velké vlhkosti se mechu docela daří i v tomto období. Proto nebudete mít problém, si při víkendové procházce, nasbírat pár kousků domů.

 

srdce

 

srdce 2

Co budete k tvorbě dekorace potřebovat:

  • květináč, dle vašeho výběru
  • trošku jakéhokoliv substrátu (hlíny)
  • potravinovou fólii
  • mech
  • svíčku
  • šišky (přírodní či bílé, zimní)

 

srdce 5

 

Do květináče nejprve precizně vložte potravinovou fólii. Poté nasypte substrát, tak 1 cm pod okraj květináče. Nahoru pokládejte kusy mechu, čím méně budou natrhané, tím lépe. Dokonale je pospojujte, aby vznikla příjemná zelená přikrývka. Nakonec můžete mech lehce pokropit vodou. Není to však nutné i když ho nebudete zalévat, uschne, ale zůstane  krásně a čerstvě zelený dlouho.

 

srdce 4

 

 

 

Nahoru na mech položte šišky, svíčku či cokoliv dle vaší fantazie či možností.  Pokud dělám dekoraci v zimním období, barvím šišky akrylovými barvami. Teď s blížícím se jarem, použijte šišky už spíše přírodní.

 

srdce 6

Pokud začínáte plánovat založení vlastní zahrady a nevíte jak na to,

stáhněte si můj E-BOOK ZDARMA : 

 http://zahradaslaskou.cz/ebook-zdarma/

 

 

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *