Hotel pro hmyz

TSaa

Vlastníte okrasnou zahradu jako já a zjistili jste, že na ní chybí přirozené útočiště pro hmyz a všelijaké broučky, kteří jsou opravdu pořád nepostradatelní? Nebo si jen chcete něčím netradičním zpestřit kousek zahrady. Pak vám dám JEDNODUCHÝ TIP, vyrobte si HOTEL PRO BROUČKY. Budete překvapeni,  že kromě užitku je navíc velmi dekorativní.

Pro koho bude takový hotel určen? Pro různé druhy hmyzu, včelky samotářky, škvory, pavoučky, slunéčka sedmitečné možná i čmeláky. Při větších realizacích zde může najít útočiště i nějaká ještěrka či ježek. Vše bude záležet na vámi zvoleném materiálu a umístění. Je potřeba najít lehce chráněné místo před větrem a přímým sluncem. Nemyslím, že ho umístíte do stínu, ale ať na něj celý den nepraží sluníčko. Vznikaly by tam vysoké teploty a ty nejsou pro nikoho žádoucí.

AA

Pokud máte menší děti, můžete se na realizaci podílet s nimi. Nejen, že je to bude bavit, ale zdá se mi, že v dnešní lehce přetechnizované době, jim ukážete, jak být zase malinko blíže přírodě a udělat pro ní něco užitečného. Takže to bude prospěšné pro více stran….   🙂

Výhodou je, že téměř všechen použitý materiál najdete doma nebo v přírodě. Pojďme se tedy podrobněji podívat, jak si takový krásný hotel pro broučky vytvoříte sami doma.

Základním kamenem bude jako například u mě, starý šuplík po babičce, který se roky někde povaluje a nejraději by jste ho vyhodili.

Fd

Gc

Šuplík je ve stavu v jakém jsem ho našla. Je potřeba ho malinko vybrousit a natřít. K broušení jsme použili raději techniku.

Ks

Aby byl domeček pěknější, ucelenější a aby do něho na přímo nepršelo, vytvořili jsme ještě stříšku. A poté vše ošetřili nátěrem. Natírat mohou samozřejmě všichni …  🙂

L

Ano teď už je ta chvíle, kdy se musíte vydat do přírody, lesa nebo jen tak na procházku. Je potřeba nasbírat nějaký materiál, který použijete dovnitř domečku. Sbírat budete stébla trávy, rákosu, šišky, bodláky, kusy dřeva do kterého vyvrtáte díry, kůru, seno nebo jen děrovaný zbytek cihly. Mimochodem tu mojí krásnou, děrovanou, mechem obrostlou cihlu jsem taky našla v lese, nečekaně ……

MM

Mohou to být například tato rostoucí stébla suché trávy. Vyskytují se podél rybníků, na okraji lesů nebo jen tak kolem pole. Jsou hodně vysoká, určitě přes dva metry, alespoň jich není potřeba tolik.

3

Na procházku si s sebou vezměte nůžky a provázek , ať máte čím tu trávu ostříhat a svázat.

2

Tento plevel vysoký i 3 metry, roste kolem cest, často na znečištěných místech či na okraji polí. Má velké srdcovité listy a zcela dutý, dužnatý stonek. Používám ho už roky. Sbírám ho na podzim, když jsou stonky úplně suché a bez listů. Svážu ho a opřu třeba jen k zídce. Je poměrně dekorativní. Má tmavě mahagonovou barvu, později vybledne od sluníčka.

6

BB

Do domečku se výborně hodí, protože má dutý stonek, většího průměru.

8

Až si vše donesete domů, můžete začít stříhat, řezat a plnit.

Jf

 Řezání ruční pilkou se neosvědčilo. Materiál se třepil a lámal. Jednodušší bylo vzít kotoučovou brusku, ostatně bylo to i mnohem rychlejší.

CHx

A pak nezbývá, než se pěkně posadit a plnit a plnit. Musím říct, že to trvalo nejdéle.

Trpělivost a pečlivost je na závěr odměněna krásným a užitečným příbytkem.

Ať  se vám daří…

O


 Hotel II

Pro ty  z vás, kteří zakládáte zahradu, stáhněte si můj E-BOOK ZDARMA:

7 RAD JAK ZALOŽIT ZAHRADU:

http://zahradaslaskou.cz/ebook-zdarma/

4 komentáře

  1. Hotel pro hmyz vypadá nádherně. Máme na zahradě tři smrky, jeden, ten prostřední jsme museli pokácet, protože se tam všechny tři nevešly. Nechali jsme vyvýšený pařez – tak metr dvacet nad zemí a ráda bych, abychom si udělali na něj takový domeček, buď jen pro hmyz, nebo mě také láká představa kombinace hotýlku pro ptáky a z části pro hmyz

  2. Dobrý den, krásný článek. Mě vždycky tyhle věci fascinovaly. Máme už pár let zahradu, kterou jsme našli tady https://www.eurobydleni.cz/pozemky/zahrada/, ale neměla jsem čas se jí věnovat tak, jak bych chtěla. Ale v situaci, která je poslední rok, jsem za ni ráda a snažím se tam jezdit aspoň obden. A rozhodně si hmyzí hotel chci na zahradě vyrobit, protože mám ráda přírodu a zvířátka obecně. Tenhle článek mě zase nakopnul abych to pořád neodkládala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *