MŮJ PŘÍBĚH


T-Bílá


Při pohledu na naší zahradu, jsem hrdá na to co jsem dokázala.

Naučím Vás získat cit pro tvoření Vaší zahrady.

Přesně podle Vašich představ tak, aby jste se tam cítili příjemně a uvolněně.500

A jak to všechno začalo. Pocházím z malé vesnice na úpatí polských Beskyd. Zahradu jsme měli poměrně velkou, ale využívanou hlavně užitkově. Jak jsme na jaře začali sběrem jahod, končilo to až podzimní sklizní všeho možného. A tak pořád dokola. O okrasné zahradě jsem mohla jen snít.

Během studií jsem okusila život ve městě, který jak jsem později zjistila, pro mě úplně nebyl. Jelikož nebyla jiná možnost, po dokončení studií jsem zůstala ve městě a zkoušela žít zde.

500II

Tak jsem si alespoň osázela a ozdobila balkón, ať máme kde relaxovat při kávě či večerním posezení. Zároveň jsem se začala celkem intenzivně zajímat o sukulentní bonsaje a kaktusy. Hlavní důvod byl, že jsem jich mohla mít více a že rostou velmi pomalu. Tyto rostliny mi samozřejmě zůstaly dodnes a určitě o jejich pěstování či vhodném výběru napíšu pár řádků. Lidé je zbytečně zatracují ve své nevědomosti…

Později se naskytla možnost mít vlastní malý dům. Na vesnici, přesto blízko do města. A sen se nám splnil, za rok jsme bydleli. Už během stavby domu jsem strávila dny, týdny, měsíce důkladným studiem plánovaní vlastní zahrady. Dnes můžu hrdě říct, že má snaha se vyplatila. Bylo zde sice pár chyb, mylných představ, ale bez těch bych se neposunula tam, kde jsem dnes.

 
500 ITvorba zahrady je podle mě úžasný relax a odpočinek, ale musí se vědět jak na ní. Bez poctivého naplánování a rozvržení to nejde. Vše spolu zvládneme. Doufám, že s mou pomocí mnohem dříve než já před léty.

Chci Vám usnadnit cestu budování vlastní zahrady, jak finančně – tak časově.


http://www.zahradaslaskou.cz